Сторінка дирекції


ЗВІТ

 директора Драбівецького навчально-виховного  комплексу –

 „ Школи   сприяння  здоров’ю ” 

Золотоніського  району Черкаської   області

 Єремєєвої Тетяни Євгенівни

За 2019-2020 н.р.

 

   І. Загальна інформація про НВК

 

В 1997 році Драбівецька загальноосвітня школа взяла участь в Міжнародному проекті «Європейська мережа шкіл сприяння здоров’я» і стала членом Національної мережі таких шкіл. У 2002 році вона гідно підтвердила свій статус і згідно рішення обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників була визначена експериментальним педагогічним майданчиком, діяльність якого полягала в формуванні позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, культури здоров’я та валеологічного світогляду.

       В 2003році наказом Міністра освіти і культури В.Кремінь (Наказ №491/236-адм від 23.07.2003) школу  визнано інформаційно методичним центром  Всеукраїнського рівня з питань формування збереження зміцнення здоров’я . На даний час школа є експериментальним закладом і працює над темою « Розвиток  креативності  школярів  у ході науково дослідної  роботи  в  умовах   школи  сприяння  здоров'ю».

    Драбівецький НВК  прийнятий в експлуатацію в 1968 році, земельна ділянка, на якій знаходиться школа має площу 2 га. Комплекс повністю укомплектований кадрами. Чисельність трудового колективу  35осіб, з них педагогічних працівників – 25 осіб,3 вихователя,4 сумісника. Всі педпрацівники мають відповідну освіту, з них вищу –22, базова вища освіта  -4 . У більшості працівників - понад десять років педагогічного стажу роботи. Потреби у педагогічних кадрах заклад не має .8-9 клас вивчає поглиблено  біологію,10-11 клас профіль- біологія,2 клас навчається  за програмою «Інтелект України»,1клас-НУШ, на індивідуальному  навчанні навчається  учень 5 класу- Сахно Сергій,за програмою інтенсивна педагогічна корекція(ЗПР); для учениці 6 класу Ковтюх Анастасії організовано інклюзивне навчання, працює асистент вчителя, логопед, практичний психолог;,працює дошкільна група чисельністю 15 осіб та ясельна група-10 осіб. Зарахування учнів до НВК здійснюється за наказом директора на підставі особистої заяви (для неповнолітніх – заяви батьків або осіб, які їх замінюють), а також свідоцтва про народження (копії), паспорта, медичної довідки встановленого зразка, документа про наявний рівень освіти (крім першокласників).  У НВК для учнів 1-4 класів працює  групи продовженого дня-0.25ст.)

Класи

Кількість класів

Кількість учнів на початок року

1-4

4

44

5-9

5

46

10-11

2

12

 

В 2019-2020 навчальному році  здійснювався  навчально-виховний  процес  за 5-денним тижневим режимом навчання у семестровій формі.

Результати державної підсумкової атестації учнів, відвідані уроки протягом навчального року, результати проведених зрізів знань, підсумки олімпіад свідчать про те що більшість вчителів прагнуть забезпечити учнів знаннями, практичними уміннями та навичками, формують в них навички навчально-пізнавальної діяльності, стимулюють позитивне ставлення до знань.   Річний план 2019 -2020 навчального року в основному виконано.

ІІ. Кадрове забезпечення

У 2019-2020 навчальному році штатними працівниками НВК був забезпечений на 100%. Помітно зріс якісний склад педагогічного колективу. 

                                              Склад педагогічного колективу школи:

  Педагогічні працівники

Кіль-кість

                       Категорії

 

спец

І кат

ІІ кат

Вища

Старш.вчит.

Вчит. метод

 

Директор

1

 

 

 

1

 

1

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи

1

 

 

 

1

 

 

 

Вчителі 1-4 кл.

4

1

3

 

 

 

 

 

Вчителі- предметники

11

3

6

 

4

1

3

 

Вихователі ГПД

1

1

 

 

 

 

 

 

Асистент  вчителя

1

 

 

1

 

 

 

 

Бібліотекар

1

 

1

 

 

 

 

 

Педагог-організатор

1

1

 

 

 

 

 

 

Соціальний педагог

1

 

 

1

 

 

 

 

Суміс-

Пенс.

З них,

Перед.

Вибуло

Вакансії

Призн.

З

Погодж.

 

ників

віку

з непов.

пенс.

вчит.

 

директ.

резерву

з ДОіН

 

 

навантаж.

віку

 

 

 

 

 

 

 

4

6

2

1

0

0

0

0

0

 

 

 

 

 

Всього за минулий навчальний рік навчальний  план  містив години предметів інваріантної та варіативної частини,  факультативи(фітотерапія). Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становило 18,5 год.

   ІІІ. Курсова перепідготовка та атестація педагогічних кадрів

      Вчителі школи постійно працювали над підвищенням свого фахового рівня: обмінювалися педагогічним досвідом, брали  участь в педагогічних олімпіадах, виставці педагогічних ідей при Черкаському ІПОПП. У 2019-2020 навчальному році проведено атестацію 4 педагогічних працівників, які пройшли курсову перепідготовку та попадають під дію Типового положення про атестацію. Протягом періоду атестації практикувалося проведення звітів вчителів, що атестуються, на засіданнях методичних об’єднань, педагогічних рад. Адміністрація відзначила високий рівень оформлення атестаційних матеріалів учителями Стельмах Л.М, Баранник Т.І, Кравченко М.І, Мархоцька Л.А., які атестувались на встановленя   та підтвердження кваліфікаційної категорії . Вони підготували комп’ютерні презентації досвіду роботи та представили їх на творчому звіті вчителів.  

ІV.Методична робота

У НВК діє певна система методичної роботи. ЇЇ сітка створена на діагностичній основі. НВК працює над проблемою «Розвиток креативності школярів в ході науково-дослідної роботи в умовах школи сприяння здоров ю».

Керівництво методичною роботою здійснювала методична рада, яка працює на базі шкільного методичного кабінету.

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних методичних об’єднань, наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходять предметні тижні, методичні засідання, тощо. В організації науково методичної роботи з педагогічними кадрами НВК результативно використовуються можливості шкільного методичного кабінету, де сконцентровані нормативні документи про освіту, аналітичні діаграми, зразки підручників, програми з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного учителя, матеріали діяльності шкільних методичних об’єднань, буклети учителів, науково методична та психолого педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби (комп’ютер, копіювальна техніка), тощо.

Результативною була робота всіх методичних об’єднань . Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи по проблемах, зросла їх педагогічна майстерність. Внаслідок чого рівень навчальних досягнень учнів НВК за минулий навчальний рік оцінюється хорошими показниками.

Учителі НВК йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів НВК. Використовуюься у навчально-виховному процесі також проектне навчання та інші.

Педагоги НВК активно залучаються до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих груп тощо. Важливим успіхом є створення шкільного web – сайту.

 

V.Правовиховна робота

Протягом навчального року педагогічний колектив зосередив свої зусилля на пошуках таких форм і методів виховного процесу, які б забезпечували об’єднання зусиль педагогів і ініціативи дітей, спільні дії сім’ї, громадськості, спрямованих на попередження правопорушень серед підлітків та учнівської молоді. Кожного навчального року правовиховна робота школи є на особливому контролі у адміністрації школи та здійснюється за трьома напрямками:

- правоосвітницька робота з учнями;правова освіта батьків; профілактика правопорушень.

У школі протягом 2018 2019 навчального року було організовано такі форми правового навчання і виховання:

- місячник правових знань (жовтень листопад)

- тематичні загальношкільні лінійки та класні години на правову тематику,

- виставки малюнків; лекції, бесіди на правову тематику.

- анкетування; уроки правознавства; олімпіади, конкурс МАН з хімії та історії

- індивідуальні бесіди з важковиховуваними учнями.

- батьківські лекторії; відвідування проблемних сімей вдома; рейди перевірки.

Заступником директора НВК регулярно і ефективно проводяться корекційно-розвивальні заняття з учнями групи ризику та учнями, що потрапили у складні життєві умови. Для контролю за дітьми з групи ризику та з неблагополучних сімей складено відповідні списки (покласно та загальношкільні). Працює загальношкільний штаб профілактики, на засіданнях якого розглядаються питання навчання та поведінки «проблемних учнів». Та все ж за звітній період траплялись випадки протиправної поведінки учнів, зокрема тютюнопаління під час перерв, агресивна поведінка, пропуски занять без поважних причин. Протягом навчального року  ювенальною поліцією проведено профілактичні заходи  для  учнів 7-11класів.

 

VI.Навчальна діяльність учнів

Протягом 2019-2020 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів, зміцнення та збереження здоров я школярів та вихованців. Велика увага у НВК приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2019 року всі діти мікрорайону НВК охоплені навчанням .

У НВК існує певна система роботи щодо навчання, враховуючи потреби учнів, бажання батьків та можливості НВК. Учні нашого НВК традиційно активні учасники учнівських конкурсів. НВК активно проводить роботу з обдарованими дітьми. Досить хороші показники участі наших школярів у районних предметних олімпіадах.

За підсумками навчального року учні НВК показали хороший рівень досягнень. З учнів 3 11 класів, які підлягають оцінюванню, високий рівень показали 15 учнів (14 %). Як елемент позакласної навчально виховної роботи були організовані та проведені предметні тижні.

 

На достатньому організаційному рівні здійснювалося дистанційне навчання,  яке тривало з 12 березня до 29  травня. 98% дітей було охоплено  синхронним онлайн-навчанням, 2% - навчалися асинхронно, так як не мали можливості підключення до інтернет мережі. У своїй роботі, під час дистанційного навчання, вчителі використовували:

-         Освітні платформи («На урок», «Всеосвіта», «Google-клас», «LearningApps» тощо).

-         Платформи для відеоконференцій (Zoom, Google meet).

-         Використовували Viber та Месенджер для звязку з учнями та батьками.

-         Систематично висвітлявали завдання та інформацію на сайт школи.

VII.Виховна та позакласна робота

Педагоги НВК глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі НВК залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації. У зв'язку з цим виховна діяльність НВК протягом навчального року була спрямована згідно напрямків:

• Превентивне вихованняМорально етичне виховання.                                                                                                              • Художньо естетичне виховання.Громадянсько патріотичне виховання.                                                                                                   • Трудове виховання. Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя. Екологічне виховання.

Районні виховні заходи, у яких минулий рік взяв участь наш НВК і показав активність та відмінні результати: КонкурсДЮП; День Перемоги;Заходи пам’яті жертв Голодомору;Захід до Дня Українського козацтва; Численні конкурси малюнків; Районний огляд художньої самодіяльності.

Активним у житті НВК було учнівське самоврядування.У НВК діє система самоврядування«Планета здоров я». За допомогою активістів парламенту під керівництвом заступника директора школи по НВР, педагога організатора, учителів, класних керівників були організовані традиційні масові шкільні заходи: Свято Першого та Останнього дзвоника ;Шкільний конкурс КВК; «Нумо, хлопці!»; «Нумо, дівчата!»; «Посвята у старшокласники»;Вечір зустрічі Нового року; Вечір зустрічі випускників;Випускний бал;День захисту дітей.

Приємно, що на ці шкільні заходи приходить значна кількість глядачів: учнів їх батьків, випускників минулих років, жителів села. Згідно річного плану, щопонеділка відбувалися  ранкові лінійки, де учні проводили пізнавальні «хвилинки». Підсумок роботи шкільного самоврядування систематично висвітлювався на шкільному веб сайті.

 

VIII. Діяльність дошкільного навчального закладу.

Протягом 2019-2020 н.р. у ДНЗ  функціонувало дві групи: різновікова та група молодшого дитячого віку. Загалом дитячий садок відвідувало 25 вихованців (10 – молодша група; 15 – різновікова група).

Проектна потужність будівлі – 42 місця.

Кадрове забезпеченя: всього 7 працівників, з них:

- вихователів – 2;

- музичний керівник – 1(0,5 ст);

- обслуговуючий персонал – 4.

Педагогічні працівники ДНЗ мають кваліфікаційні категорії:

2 – «спеціаліст»;

1 – «спеціаліст другої категорії».

Освітньо-виховна робота здійснюється за програмою навчання і виховання дітей дошкільного віку «Дитина».

Педагоги ДНЗ постійно працюють над самоосвітою, беруть участь у семінарах, вебінарах, конференціях тематики виховання й розвитку дітей у ДНЗ. Впроваджують інноваційні підходи у роботі з дітьми, були неодноразово нагороджені грамотами відділу Золотоніської РДА, відповідно змін сезонів, оновлюють середовище розвитку дітей.

ДНЗ працює над науково-методичною проблемою «Інноваційні підходи фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми»

 

IX. Соціальний захист дітей

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у НВК, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:• сиріт і позбавлених батьківського піклування – 23; дітей інвалідів – 3; чорнобильців – 1; АТО-2;

• малозабезпечених – 6;  з неповних сімей –3 ;  багатодітних – 8сімей (23дітей) ; СЖО-4сім ї (10дітей).

• стоять на внутрішкільному обліку – 0; стоять на обліку у кримінальній міліції у справах неповнолітніх – 0.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації НВК.

X. Профорієнтаційна робота

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання НВК – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота у НВК здійснюється під час навчально виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання шкільного подвір’я, класних кімнат, розширення знань про професії на уроках, а також під час навчальних екскурсій та позакласних заходів.

 Профорієнтаційна робота з учнями, високий рівень підготовки старшокласників свідчить про те, що кожного року випускники НВК в основному працевлаштовані.                                                                                                           

XІ.Співпраця з батьками

Виховання учня в НВК і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.

Дуже велика допомога батьківських комітетів школи здійснюється по організації ремонтів класних кімнат та залучення для цього благодійних коштів.

  XІІ. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педагогічного колективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу НВК з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації НВК. Наказом по НВК на початку навчального року призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі,сплановуються першочергові заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів, дистанційного навчання проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У НВК в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях НВК розміщено два куточки з безпеки життєдіяльності. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на оперативних нарадах. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

XII. Управлінська діяльність

Управління НВК здійснюється згідно річного плану роботи НВК, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів – предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у НВК і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально – виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально – виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток НВК.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно правові документи, що регламентують діяльність школи. Використовуючи постійне підключення до мережі Інтернет, стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації НВК, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.

У НВК адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально виховного  процесу і, в першу чергу, таких традиційних, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради НВК, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація НВК приймає певні управлінські рішення, щодо конкретних учителів та учнів.

XIIІ. Фінансово-господарська діяльність

Будівля НВК прийнята в експлуатацію в 1968році. Але незважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація НВК разом з колективом, батьками постійно працює над удосконаленням матеріально технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб НВК проводиться відділом освіти Золотоніської РДА.

Адміністрацією НВК приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи оформлені інформаційними стендами. Подвір’я НВК доглядається учнями, обслуговуючим персоналом, на квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються школярами, своєчасно обрізаються дерева, кущі. Загалом територія НВК має задовільний стан, який підтримується обслуговуючим персоналом.

 

Надходження коштів на заклад за 2020 рік

Тип надходження

Сума( грн.)

1

Загальний обсяг видатків

5 265 553, 48

2.

Державний бюджет

2 921 956, 00

3.

Місцевий бюджет

2 319 266, 29

4.

Інші надходження

24 331, 09

У тому числі поточні видатки ( КЕКВ 2000)

Тип видатків

Сума(грн.)

1.

Заг.обсяг поточних видатків  (КЕВК 2000_)  за 2020 рік.

5 202 022, 48

2.

Нарахування на заробітну плату

4 125 275, 09

3.

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв

517 151,50

4.

Інші поточні видатки

1 344, 80

У тому числі капітальні видатки КЕКВ 3000

Тип видатків

Сума (грн.)

1.

Заг. Обсяг капітальних видатків            ( КЕКВ 3000) за 2020 рік

63 531, 00

2.

Придбання обладнання і предметів

63531, 00

 

 

Фінансова спонсорська допомога за 2020 рік

 

Вид допомоги

Сума( грн.)

Ким надана допомога

1.

Оплата за забезпечення навчальними та методичними матеріалами за програмою « Інтелект України» для 3 класу.

28 300, 00

БФ « Баришівська зернова компанія»

2.

Закупівля припарату «Аква-таб» для очищення води башні Рожновського,  для забезпечення питного режиму.

1 000,00

БФ «Баришівська зернова компанія»

3.

Новорічні подарунки ( кі-ть 97  шт.).

5 900,00

БФ «Баришівська зернова компанія»

4.

Новорічні подарунки (кі-ть 30 шт.).

2 200, 00

 Приватні підприємці        

 с. Драбівці

5.

Засоби особистої гігієни (туалетний папір), білизна, миючі засоби.

3000

Батьківська спонсорська допомога

6.

Засоби особистої гігієни (туалетний папір), білизна (5 л)

300

ПП Селезень Т.М.

6.

14 компютерних стільців, 20 літрів антисептика для обробки рук.

15000

ПП Праведник О.М.

 

 

 

 

 

 

XІV. Основні напрями розвитку закладу на наступний навчальний рік:

  

Педагогічний колектив у 2020-2021 навчальному році продовжує працювати над єдиною проблемою:

««Розвиток креативності школярів в ході науково-дослідної роботи в умовах школи сприяння здоров ю»

Місія НВК створення  умов  для всебічного розвитку особистості, творчої самореалізації учнів;

забезпечення якісної освітньої підготовки учнів на рівні (або вище) державних освітніх стандартів з метою здобуття їхньої  конкурентоспроможності, працевлаштування, самовизначення.

підвищення якості проведення уроків в форматі дистанційного навчання.

удосконалення навичок учнів стосовно користування інтернет ресурсами.

Пріоритети:

- підвищення якості освітніх послуг;

- запровадження в школі інноваційних підходів, форм, методів і засобів навчання;

- забезпечення ефективної взаємодії та співпраці всіх учасників навчально-виховного процесу;

- активізація діяльності школи в освітньому просторі.

Головна мета закладу: «Формування і розвиток фізично, психічно, морально здорової  особистості із  стійкими переконаннями та системою знань про здоров'я і здоровий спосіб життя, створення умов для збереження і зміцнення здоров'я учнів, підготовка їх до суспільно значущого самоутвердження, самодостатності та самореалізації в дорослому  житті»

Виховна мета: «Всебічне сприяння здоровому способу  життя, організованому відпочинку, сприяння і допомога в розвитку особистості в начально-виховному процесі»

 

 

Головні завдання колективу НВК в 2020-2021 навчальному році:

·        забезпечити безперервний навчально-виховний процес у НВК та охоплення всіх дітей шкільного віку якісним навчанням з урахуванням попиту в освітніх послугах;

·        вжити заходів щодо забезпечення гуманітарної спрямованості навчання, яка передбачає поглиблене вивчення мов (іноземних (англійська), української);

·        створення позитивної мотивації до засвоєння знань;

·        сприяння інтелектуальному, моральному, соціокультурному та естетичному розвиткові особистості;

·        розвиток розумових здібностей учнів, їх емоційно-вольової сфери, пізнавальної активності та самостійності, здатності до творчості, самовираження і спілкування;

·        розвиток навичок взаємодії у сім’ї, колективі, суспільстві шляхом активного спілкування із соціальним оточенням, накопичення досвіду комунікативної діяльності, дотримання правил толерантної поведінки, співпереживання і солідарності з іншими людьми у різноманітних життєвих ситуаціях;

·        використання у повсякденному житті досвіду здоров’язбережувальної діяльності для власного здоров’я та здоров’я інших людей.                                                                                                                                                                                                     

Навчальна робота (заступник директора Г.І.Охріменко)

               1.    Підвищити результативність участі в предметних олімпіадах і конкурсі МАН на районному рівні.                                                                                                                

          2.   Здійснювати підтримку і педагогічний  супровід  обдарованих дітей.

          3.  Підвищити відповідальність у веденні шкільної документації з метою зниження кількості порушень                                                                              

Виховна та соціальна робота(педагог-організатор Король А.М., соціальний педагог Мархоцька Л.А.)

1.     Забезпечити безумовне виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників НВП.

2.     Виховувати дітей у дусі любові до Батьківщини, родини, школи.

3.     Продовжувати профілактичну роботу з правового виховання.                                                                                     

4.     Виховання гуманної, соціально активної особистості, яка усвідомлює свою належність до етносоціального та соціально-культурного середовища, здатна розуміти значення життя як найвищої цінності.                                                              5. Виховання в учнів потреби у здоров’ї, що є важливою життєвою цінністю, свідомого прагнення до ведення здорового способу життя.

Методична робота (заступник директора Г.І.Охріменко)

1.     Здійснення заходів з поглиблення педагогічних знань, методології навчання, практики та методики виховання, психології, етики, формування в молодих учителів посадових умінь і навичок.

2. Здійснення заходів щодо підвищення культури співробітництва педагогів різних поколінь.

3.Забезпечити результативну участь вчителів у конкурсах професійної майстерності різного рівня.

Господарча діяльність (завідуючий господарством Г.І.Охріменко)

1.Скласти загальношкільний план оновлення матеріальної бази та ремонту учбових кабінетів.

1.     Вжити всіх необхідних заходів із забезпечення економного споживання енергоресурсів.

3. Забезпечити поповнення матеріальної бази для продовження комп'ютеризації усіх ланок діяльності школи.

Адміністративна діяльність

Забезпечити адекватну оцінку особистого внеску кожного співробітника до результатів роботи школи.

 

 

Основні напрями роботи НВК:

 

-         дотримання  вимог державних стандартів освіти;

-         якість підготовки учнів;

-         організація навчально-виховної, навчально-методичної і наукової роботи;

-         ефективність використання педагогічного та науково-педагогічного потенціалу;

-         забезпечення розвитку та ефективність використання  матеріально-технічної бази.

Основні компетенціі, які формуються в учнів школи під час навчально-виховного процесу:

До ключових компетентностей  належить уміння вчитися, спілкуватися державною, рідною та іноземними мовами, математична і базові компетентності в галузі природознавства і техніки, інформаційно-комунікаційна, соціальна, громадянська, загальнокультурна, підприємницька і здоров’язбережувальна компетентності, а до предметних (галузевих) — комунікативна, літературна, мистецька, міжпредметна естетична, природничо-наукова і математична, проектно-технологічна та інформаційно-комунікаційна, суспільствознавча, історична і здоров’язбережувальна компетентності.

1) громадянська компетентність — здатність учня активно, відповідально та ефективно реалізовувати права та обов’язки з метою розвитку демократичного суспільства

2) загальнокультурна компетентність — здатність учня аналізувати та оцінювати досягнення національної та світової культури, орієнтуватися в культурному та духовному контексті сучасного суспільства, застосовувати методи самовиховання, орієнтовані на загальнолюдські цінності;

3) здоров’язбережувальна компетентність — здатність учня застосовувати в умовах конкретної ситуації сукупність здоров’язбережувальних компетенцій, дбайливо ставитися до власного здоров’я та здоров’я інших людей;

4) інформаційно-комунікаційна компетентність — здатність учня використовувати інформаційно-комунікаційні технології та відповідні засоби для виконання особистісних і суспільно значущих завдань;

5) комунікативна компетентність — здатність особистості застосовувати у конкретному виді спілкування знання мови, способи взаємодії з людьми, що оточують її та перебувають на відстані,  навички роботи у групі, володіння різними соціальними ролями;

6) міжпредметна естетична компетентність — здатність виявляти естетичне ставлення до світу в різних сферах діяльності людини, оцінювати предмети і явища, їх взаємодію, що формується під час опанування різних видів мистецтва;

7) міжпредметна компетентність — здатність учня застосовувати щодо міжпредметного кола проблем знання, уміння, навички, способи діяльності та ставлення, які належать до певного кола навчальних предметів і освітніх галузей;

8) предметна (галузева) компетентність — набутий учнями у процесі навчання досвід специфічної для певного предмета діяльності, пов’язаної із засвоєнням, розумінням і застосуванням нових знань;

9) предметна компетенція — сукупність знань, умінь та характерних рис у межах змісту конкретного предмета, необхідних для виконання учнями певних дій з метою розв’язання навчальних проблем, задач, ситуацій;

10) предметна мистецька компетентність — здатність до розуміння і творчого самовираження у сфері музичного, образотворчого та інших видів мистецтва, що формується під час сприймання творів таких видів мистецтва і їх практичного опанування;

11) проектно-технологічна компетентність — здатність учнів застосовувати знання, уміння та особистий досвід у предметно-перетворювальній діяльності;

12) соціальна компетентність — здатність особистості продуктивно співпрацювати з партнерами у групі та команді, виконувати різні ролі та функції у колективі.

Формування інформаційно-комунікаційної компетентності учнів, зміст якої є інтегративним, відбувається у результаті застосування під час вивчення всіх предметів навчального плану діяльнісного підходу. Навчальними програмами обов’язково передбачається внесок кожного навчального предмета у формування зазначеної компетентності.

 

 

Основні підходи, які застосовуються у НВК для формування компетенцій:

 

Робота НВК ґрунтується на засадах особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів, що реалізовані в освітніх галузях і відображені в результативних складових змісту базової і повної загальної середньої освіти.

Особистісно зорієнтований підхід — спрямованість навчально-виховного процесу на взаємодію і плідний розвиток особистості педагога та його учнів на основі рівності у спілкуванні та партнерства у навчанні. При цьому особистісно зорієнтований підхід до навчання забезпечує розвиток академічних, соціокультурних, соціально-психологічних та інших здібностей учнів.

Компетентнісний підхід — спрямованість навчально-виховного процесу на досягнення результатів, якими є ієрархічно підпорядковані ключова, загальнопредметна і предметна (галузева) компетентності. Компетентнісний підхід сприяє формуванню ключових і предметних компетентностей.

Діяльнісний підхід — спрямованість навчально-виховного процесу на розвиток умінь і навичок особистості, застосування на практиці здобутих знань з різних навчальних предметів, успішну адаптацію людини в соціумі, професійну самореалізацію, формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти. Діяльнісний підхід спрямований на розвиток умінь і навичок учня, застосування здобутих знань у практичних ситуаціях, пошук шляхів інтеграції до соціокультурного та природного середовища.

У річному плані роботи школи враховано можливості навчального середовища, сприятливого для задоволення фізичних, соціокультурних і пізнавальних потреб.


ЗВІТ ДИРЕКТОРА ДРАБІВЕЦЬКОГО НВК ЗА 2018 -2019 Н.Р.






 








05.09.2019 року

Щоденна  медитація керівника

 1.Керівництво-це робота з людьми. Люди перш за все.
2.Якщо я хочу щось зробити, то повинен почати з себе.

3.Не хвилюйся через дрібниці( все в цьому житті дрібниці). 


4.Допущені помилки повинні не зупиняти вас, а наближувати до досягнення мети.

5.Пам'ятайте: мова йде не про особисте життя, а про справу.

6.Керівництво-це те, що ви робите разом з людьми, але не замість людей.                                                                     
7.Успіх справи- в здоровому глузді.

8.Ви  досягнете найкращих результатів, якщо чітко поставите мету.

9.Підтверджуйте свої слова ділом.Люди більше вірять тому, що бачать ,ніж   тому , що чують.

10.Самий простий  підхід часто являється і самим кращим.

11.Чим заохочуєте , те й одержуєте.

12.Не вміючи оцінити виконуючу роботу, ви не можете керувати.

13.Ви отримуєте владу, якщо розділити владу з своїми співробітниками.

14.Якщо ви не задоволені ходом справ сьогодні-наберіться терпіння.Завтра все зміниться.

15.Нехай робота   приносить задоволення. Це  допоможе вам і вашим підлеглим.

16.Енергетичне поле навколо вас і вашої  справи  підзаряджає ваших підлеглих.Будьте" енергетичним" керівником.







20.08.19 року

Не навчайте дітей так, як навчали вас, вони народилися в інші часи...

Сучасні учні- не гірші й не кращі за тих школярів, яких ми недавно вчили…вони просто інші…

Поради щодо встановлення довіри між проблемним підлітком і класним керівником

1. Уважно вислухайте дитину, прагніть до того, щоб підліток зрозумів, що він вам не байдужий і ви готові зрозуміти і прийняти його. Не перебивайте і показуйте свого страху. Відносьтесь до нього серйозно, з повагою.
2. Запропонуйте свою підтримку і допомогу. Постарайтесь переконати, що даний стан (проблема) тимчасові і швидко пройдуть Проявіть співчуття і покажіть, що ви поділяєте і розумієте його почуття.
3. Зацікавтесь, що саме турбує підлітка.
4. Впевнено спілкуйтесь з підлітком .Саме це допоможе йому повірити у власні сили. Головне правило в роботі з дітьми – не нашкодь!
5. Використовуйте слова, речення, які будуть сприяти встановленню контактів: розумію, звичайно, відчуваю, хочу допомогти.
6. В розмові з підлітком дайте зрозуміти йому, що він необхідний і іншим і унікальний як особистість Кожна людина незалежно від віку, хоче мати позитивну оцінку своєї діяльності.
7. Недооцінка гірша ніж переоцінка, надихайте підлітка на високу самооцінку. Вмійте слухати, довіряйте і викликати довіру в нього.
Рекомендації педагогам щодо спілкування з дітьми схильними до правопорушень
1. Проявляйте витримку під час спілкування з проблемними підлітками.
2. Терпляче і наполегливо пояснюйте неправильність їхніх поглядів і поведінки.
3. Намагайтесь переконувати і відкривати “важким” підліткам гідні та цікаві життєві перспективи.
4. Постійним повчанням не закріплюйте у підлітків, схильних до правопорушень, негативну оцінку своїх учинків.
5. Не перешкоджайте їхній участі у звичайних молодіжних об’єднаннях.
6. Уникайте надто наполегливо і безцеремонно втягувати таких підлітків в суспільні справи колективу учнів.
7. Сприяйте організації педагогами та батьками спільних масових заходів, що з’єднують підлітків з різною поведінкою, світосприйняттям, успішністю.
8. Втягуйте “важких” підлітків в суспільно корисні трудові справи, використовуючи притаманну їм завзятість в досягненні поставленої мети, прагнення до першості, частково усвідомлене почуття їхньої соціальної неповноцінності.
9. По можливості, з метою перевиховання підлітків, які вже зробили помилку в житті, змініть обставини та звичні їм форми поведінки, виказуйте їм довіру, схвалюйте їхні досягнення.
10. Виховуйте у таких підлітків вміння не тільки підкорятися, а й командувати, не принижуючи та не уражуючи інтереси однолітків.
Рекомендації вчителям із забезпечення засобів впливу на підлітка щодо поліпшення його поведінки
1. Пошук і знаходження шляхів підвищення мотивації до навчання у слабких учнів:
– винагорода дітей за досить незначний прогрес під час навчальної діяльності, а не за досконалість в ній;
- активне заохочення в творчій діяльності, в спорті, врізних шкільних заходах тощо.
2. Виховання теплих почуттів до школи у слабких учнів:
– дозволяти дітям брати участь у найважливіших справах школи, наділивши їх певною часткою відповідальності.
3. Не присвоювати дітям ніяких ярликів, спиратися на заохочення, підтримку, а не на покарання:
– не бажано розділяти учнів (шляхом оголошень оцінок чи розподілу по групах), бо діти позбавляються необхідної мотивації;
- корисно знаходити сильні сторони слабких учнів і хвалити їх за те, що їм вдається.
4. В роботу школи включати більше елементів, що задовольняють соціальні інтереси підлітків:
- розширювати позашкільні форми діяльності підлітків;
– залучати їх до організації такої діяльності;
– прикладом, шляхом бесід виховувати у підлітків усвідомлення, прийняття шкільних цінностей та норм.

/Files/images/28.gif

Рекомендації учасникам педагогічного процесу щодо підвищення самооцінки у “важких” підлітків

1. Намагайтеся створити добрі стосунки у спілкуванні з підлітком, бо їх відсутність – це причина виникнення тривожності у дитини.
2. Поважайте індивідуалізм підлітка, бо його зневага веде до появи самотності дитини.
3. Стверджуйте загальнолюдські цінності – це стане на допомогу під час появи у підлітка думок про самотність або втрати друга (друзів).
4. Частіше нагадуйте “важким” підліткам про їхні позитивні якості – це допоможе уникнути в їхній свідомості закріплення негативних оцінок щодо них самих та формування низької самооцінки.
5. Навчайте підлітка поважати свою гідність, розуміти свої вчинки, виховувати самоповагу, позитивне ставлення, розуміння, терплячість до оточуючих, їхніх оцінок щодо самого підлітка.
6. Сприяйте розвитку процесу самореалізації – активній праці самого підлітка щодо розвитку своєї особистості.
7. Створюйте умови щодо формування у підлітків інтересу до того, якими вони стануть у майбутньому – це могутній фактор саморозвитку “важкого” учня.
8. Допомагайте “важким” підліткам знайти свої життєві цілі – це зможе усунути багато проблем під час їхнього виховання.
Правила роботи з агресивними дітьми:
1. Бути уважним до потреб дитини.
2. Демонструвати модель неагресивної поведінки.
3. Бути послідовним у покаранні дитини, карати за конкретні вчинки.
4. Покарання не повинні принижувати дитину.
5. Навчати прийнятних спееобів вираження гніву.
6. Давати дитині можливість виявляти гнів безпосередньо після фрустрації.
7. Розвивати здатність до емпатії.
8. Розширювати поведінковий репертуар дитини.
9. Відпрацьовувати навички регулювання конфліктних ситуацій.
10. Учити брати відповідальність на себе.
/Files/images/28.gif

Прийоми, які можна використовувати під час роботи з агресивними дітьми

1. Якщо агресія є усвідомленим, контрольованим актом з боку дитини, то для дорослого важливо не піддатися на таку маніпуляцію. При цьому доречно досить різко присікати агресивні дії або (якщо це не завдасть серйозної шкоди самій дитині та оточенню) ігнорувати їх.
2. Якщо агресія є виявом садомазохістських схильностей, психолог має працювати спільно з психотерапевтом і психіатром.
3. Якщо агресія є виявом гніву, можливе використання різноманітних стратегій впливу:
1) навчати дітей контролювати свої емоції і способи регулювання негативних почуттів без шкоди для оточення (цю стратегію використовують, якщо агресія виявляється у прямій формі). Наприклад, треба вчити змінювати пряму агресію на непряму за допомогою предметів-замінників, позбуватися внутрішнього напруження через активні дії, заняття спортом, рухливі ігри, вияв символічної агресії;
2) розвивати в дитини вміння знижувати рівень емоційного напруження через фізичну релаксацію.

/Files/images/28.gif

Методи керування пасивно-агресивною поведінкою учнів

1. Зрозуміти, що пасивно-агресивна дитина може викликати в педагога у відповідь негативні почуття і неконструктивну поведінку.
2. Зрозуміти, що мета пасивно-агресивної дитини — вивести вчителя з рівноваги, домогтися, щоб він втратив контроль над собою.
3. Зрозуміти, що всі пасивно-агресивні тактики — це неприйнятні способи вираження гніву та злості.
4. Проаналізувати, як ви сприймаєте чиєсь роздратування і виражаєте свій гнів, щоб упевнитися, що ви самі не реалізуєте у своїй поведінці пасивно-агресивний стиль.
/Files/images/28.gif

Поради вчителям по роботі з дітьми агресивної поведінки

• 3 агресивною дитиною не можна розмовляти на підвищених тонах — таким чином ви провокуєте посилення агресивних імпульсів. Послідовне використання спокійної, плавної мови дасть дитині змогу переключитися і почати слухати вас. При цьому особливо важливо визнати право дитини позбуватися своєї енергії різними способами, після чого вона почне прислухатися, у вас з'явиться шанс допомогти їй опанувати конструктивні методи виходу агресивних імпульсів.
• Деякі діти під впливом дорослих довгий час здатні стримувати свої агресивні імпульси навіть тоді, коли інші зачіпають їхню особистість («Битися недобре!Не зважай!»). Щоправда, ніхто не вчить не чути образ на свою адресу. Наслідок — час від часу в такої витриманої дитини відбувається сильний вилив емоцій. І якщо вона вже вдарить кривдника у такому стані, то не дивно, що це може призвести до його травмування. Тому, як співають у пісні, «честь должна бьіть спасена мгновенно». Тоді буде набагато менше проблем.
• Агресивні вияви можна знімати за допомогою спеціальних вправ. Наприклад, навчити дитину зосереджувати увагу в момент імпульсу на своїх руках і навмисне стискати кулаки з максимальним напруженням. Гіпернапруження обов'язково зміниться релаксацією м'язів. І якщо агресія не минає, то принаймні стає керованою.
• Добре допомагає агресивним дітям і психофізичне тренування. Навички виконання вправи «Левітація рук» дозволяють зменшити загальний рівень агресивності й навчитися керувати собою в кризових ситуаціях.

/Files/images/28.gif

Правила покарання агресивних дітей та підлітків

• Покарання не повинно шкодити здоров'ю дитини — ні фізичному, ні психічному. Понад те, воно має бути корисним.Якщо є сумніви, покарати чи ні, не карайте, навіть якщо вже зрозуміли, що надто м'які, довірливі й нерішучі.Жодної «профілактики», жодних покарань про всяк випадок».
• За один раз — одне. Навіть якщо провин багато, покарання може бути суворим, але тільки одне за все відразу» а не по одному за кожну провину. Салат із покарань — страва не для дитячої душі! Не можна карати за рахунок любові. Хай там ідо трапилося, не обмежуйте дитину в схваленні й заохоченні, на які вона заслуговує.
• Термін давності. Краще не карати, ніж карати із запізненням. Покарання із запізненням навіюють дитині минуле, не дають стати іншою.
• Покараний — пробачений. Інцидент вичерпано. Сторінку перегорнуто. Про старі гріхи ні слова. Не заважайте починати життя спочатку!
• Без приниження. Хай там що сталося, хай там якою є провина, покарання не повинно сприйматися дитиною як перемога нашої сили над її слабкістю, як приниження. Якщо дитина вважає, що ми несправедливі, покарання подіє тільки у зворотний бік.
• Дитина має боятися не покарання, не гніву, а нашого засмучення. Слід розуміти, що, не будучи досконалою, вона не може не засмучувати тих, хто її любить.

/Files/images/28.gif

Для підвищення мотивації учнів пропонується:

•забезпечити в учнів відчуття просування вперед, переживання успіху в діяльності, для чого необхідно правильно підбирати рівень складності завдань і заслужено оцінювати ре­зультат діяльності;
•використовувати всі можливості навчаль­ного матеріалу для того, щоб зацікавити учнів, ставити проблеми, активізувати самостійне мис­лення;
•організувати співробітництво учнів на уроці, взаємодопомогу, позитивне ставлення класу до предмета і навчання в цілому;
•самому правильно формувати стосунки з учнями, бути зацікавленим у їхніх успіхах, мати авторитет;
•бачити індивідуальність кожного учня, мотивувати кожного, спираючись на вже наявні в учня мотиви;
•деяких учнів доводиться змушувати вчи­тися, постійно заохочувати чи карати, залучати батьків для спільного контролю.

/Files/images/28.gif

Умови формування навчальної мотивації учнів:

• створення умов для самопізнання;
• розвиток уміння вступати в діалог з навколишнім світом;
• удосконалювання способів здобування знань;
• створення активного пізнавального діяльного середовища;
• оволодіння контрольно-оцінними діями;
• застосування методів теоретичного й творчого мислення;
• формування культури розумової праці.

/Files/images/28.gif

Як сприяти саморозвитку 
Пам’ятка для педагогів

1.Оцінювати реальні можливості учнів, рівень їхньої підготовки. Здійснювати індивідуальний підхід у керівництві саморозвитком.
2. Кількісний та якісний аналіз рівня навчальних досягнень з кожної предметної теми допоможе дати за необхідності рекомен­дації кожному учневі щодо корекції знань, стимулювати так звану ближню мету саморозвитку - ліквідацію прогалин.
3. Учням, що мають утруднення в самостійному визначенні особистих про­блем, пропонувати чіткий алгоритм, ви­конання покрокових дій щодо корекції з наданням конкретних ре­комендацій: що саме потрібно вивчити, які джерела інформації при цьому можна використати, які практичні заняття, вправи, досліди, задачі, завдання виконати для розвитку вміння застосовувати набу­ті знання в стандартних і нестандартних ситуаціях.
4.Учням з низь­кою готовністю до здійснення саморозвитку пізнавальної діяльності необхідно надавати конкретнішу інформацію про можливості здій­снення діяльності, можливо, навіть вказувати на сторінки тих чи ін­ших джерел, які потрібно опрацювати. При цьому давати гімназистам можливість вибору завдань, способів діяльності з переліку запропо­нованих.
5. Саморозвиток виникає тоді, коли учень на основі знань і вмінь, отри­маних у процесі навчання та виховання виявляє недостатність наявних знань для вирішення певної проблеми. Отже, необхідно створювати саме такі ситуації, які спонукають учня до самостійного пошуку вирішення проблем, розви­вають його ініціативу звернення до додаткових джерел пізнавальної інформації, формують його самостійність. Діяльність школярів переходить на рівень самоорганізації і саморегуляції.
6. Проблему управління пізнавальною діяльністю учнів слід розв'язувати так, щоб школяр був не об'єктом, а суб'єктом навчання і виховання.

/Files/images/28.gif

СПІЛКУВАННЯ З ВАЖКИМИ БАТЬКАМИ. ЯК НЕ ДАТИ ЗАГНАТИ СЕБЕ В КУТ

Кожен учитель розуміє вираз «важкі батьки», тому що педагоги точно знають, що не тільки дітиможуть бути важкими. Іноді мами і тата скандалять, іноді телефонують у такий час, коли і близькілюди зателефонувати не наважаться. Є такі батьки, які вимагають, щоб ви ставилися до їхньої дитиніособливо уважно або ставили тільки високі бали. Як правильно поводитися вчителю, спілкуючисьз батьками, які часом поводяться так, що їхня поведінка заводить у глухий кут? Розгляньмо кількатаких ситуацій і знайдемо для них гарні й правильні рішення.
Розгніваний тато практично вривається в клас або вчительську. Він гнівно вигукує різкі фрази, звертаючись до вас, можливо, навіть ображає вас або школу. Ви не очікували такого нападу, не розумієте, у чому справа. Як з гідністю обернути подібну ситуацію на свою користь? Справа відбувається при дітях? Головне завдання — відвести розгніваного батька подалі від дитячих очей і вух. Але що робити, якщо такий батько вас абсолютно не чує? Розмовляти варто тільки короткими фразами, спокійним, але в той же час досить гучним і впевненим голосом.
- Пройдемо зі мною. Говорити ми будемо в іншому місці.
Або ось так:
- Вийдемо звідси. Зараз ми підемо в учительську і там спокійно поговоримо.
Агресивні люди поводяться напористо, але вони не очікують від вас спокійної впевненості у відповідь. А що робити, якщо тато продовжує кип’ятитися, і ви не можете вивести його «з поля бою»? Різко поверніться спиною і йдіть геть.
Як правило, приголомшений нападник мимоволі буде змушений піти за вами. І тут вже позиції змінюються. Він бачить вашу спину, але не обличчя. У вас є час прийти до тями, а його позиція нападника перетворюється на залежну. Але от ви пішли від дітей і тепер вам необхідно брати ситуацію у свої руки. Якщо ви маєте справу з агресивним співрозмовником, то вибирайте правильне місце для переговорів. Не заганяйте себе в кут своїми руками. Ззаду у вас завжди повинен бути шлях до відступу. Тобто, якщо батько буде продов жувати наступати на вас, ззаду не повинна виявитися стіна або глухий кут.
Не займайте таку позицію, у якій ви будете сидіти, а батько стояти, нависаючи над вами. Позиції повинні бути «на рівних». Тому краще розмовляти стоячи. Потік негативу не припиняється, але ви не чуєте ніяких конструктивних запитань чи ідей? Тоді скористайтеся гарним прийомом: скажіть, що вам потрібно піти ненадовго. Цей прийом допомагає збентежити співрозмовника. Той втрачає ґрунт під ногами, адже ви йдете, і йому якийсь час буде просто ні на кого нападати. Коли ви повернетеся, його запал уже достатньо спаде, і можна переходити до конструктивної розмови, вести яку вже будете ви.
За час вашої відсутності ви зможете продумати свої питання, які повинні бути чіткими і зрозумілими. Не варто говорити агресору, що з вами не можна розмовляти в такому тоні, що тут школа і т.ін. Краще сказати, що ви бачите, як він розгніваний і вам потрібно дізнатися причину. Але попросіть його припинити кричати і спокійно розповісти, у чому справа.
Маленький секрет: приходячи до школи, батько відчуває все те, що він переживав у дитинстві, коли був школярем. І якщо він раніше боявся вчителів, виступи біля дошки, повернення батьків зі зборів, то, змушений приходити до школи з приводу своєї дитини, він, уже дорослий, виливає свої старі образи на вчителів свого чада. Така дитяча позиція рідко буває конструктивною, тому не варто продовжувати бесіду занадто довго. І взагалі, якщо ви розумієте, що розмовляти з таким батьком вам занадто складно, ви спокійно можете покликати когось на допомогу — завуча, директора і навіть охоронця. Їхня присутність напевно заспокоїть розгніваного батька.

/Files/images/28.gif

Батьки учнів телефонують вам у пізній час, незважаючи на вихідні та свята. Причому, розмови рідко бувають короткими. А вам ніяково сказати, що ви втомилися або вам потрібно робити сімейні справи.

Правила гри — ось що вам потрібно. І робити це варто на самому початку вашого знайомства з батьками. Ви берете новий клас. На першій зустрічі з батьками або на зборах закладаються основи ваших з ними стосунків. І саме тоді ви повинні розповісти їм про те, як буде вибудовуватися ваше спілкування: коли вони зможуть прийти до школи, щоб поставити вам питання про дитину, коли зможуть вам зателефонувати. Ось тут ви і повідомляєте, що телефонувати вам можна в будь-який
будній день до 19 години (час, звичайно ж, ви встановлюєте самі, але межі не повинні бути занадто тривалими). Не дозволяйте батькам класу телефонувати вам занадто пізно. Ви повинні дати зрозуміти батькам, що готові завжди їх вислухати, зрозуміти і допомогти. Але ви так само повинні з перших хвилин спілкування показати батькам, що у вас є недоторканний час і витримати ту дистанцію, яка надалі не дасть їм турбувати вас вечорами.
Якщо ж деякі батьки все ж телефонують вам занадто пізно, то скористайтеся можливістю ще раз встановити межі вашого спілкування. Запитайте, що мама чи тато хотіли запитати, але не відповідайте на питання зразу, а домовтеся, що зателефонуєте завтра в робочий час. Будьте ввічливі, але тверді у своєму намірі не продовжувати розмову занадто довго. Дайте зрозуміти, що зараз поспішаєте, зайняті якоюсь важливою справою або відпочиваєте.
Але якщо вам не вдається згорнути розмову відразу і вона затягується на годину або навіть більше? Вам ніяково перервати співрозмовника, але ви не бачите можливості її закінчити, оскільки співрозмовник весь час говорить. Простий, хоча, можливо, не надто коректний спосіб — імітувати «обрив зв’язку». Ви можете перетелефонувати і продовжити розмову, але так ви перехопите ініціативу. Ви зможете сказати, що із задоволенням поспілкуєтеся зі співрозмовником в інший час, але не сьогодні. Будьте наполегливі і не попадайтеся на вудку любителя поговорити. Якомога швидше згортайте розмову і кладіть слухавку.
Що робити, якщо батьки звинувачують вас у недостатній якості викладання, у тому, що ви занадто погано вчите їхню дитину? Низький рівень знань, погані оцінки... Прикро?
Такі слова чути особливо прикро. Адже ви працюєте, не покладаючи рук, намагаєтеся допомогти і навчити кожну дитину. Розгубленість, образа — ось почуття, які відчуває вчитель у цей момент. І хочеться спростовувати слова батьків, довести, що це не так. Але ж подібні нападки найчастіше бувають результатом завищених вимог до дитини, бажанням бачити свою дитину найрозумнішою і найкращою. І це не стільки каміння у ваш город, скільки невпевненість у своїх батьківських силах, відчуття, що здібності дитини недостатньо гарні. Не завжди те, що кажуть батьки, і є істинним сенсом їхніх претензій. Переверніть ситуацію.
Для початку вислухайте батьків. Дозвольте їм виговоритися, при цьому ставте навідні запитання:
- Чому ви так думаєте?
- Як ви вважаєте, що саме не розуміє ваша дитина?
- Чи хочете ви прийти на урок, щоб подивитися, як проходить навчання?
Ваша відкритість завжди розташує до вас співрозмовників і скаже їм про те, що ви не згодні з їхньою думкою.
Деякі вчителі вважають, що«кращий спосіб захисту — напад». Вони звинувачують батьків у тому, що ті не виконують з дитиною домашні завдання, проводять з нею занадто мало часу. Але така розмова не буде конструктивною. Вам краще обмежитися короткою розповіддю і парою ілюстрацій до неї. Батьки позбавлені можливості побачити навчальний процес. Дозвольте їм бути присутніми на уроці. Поясніть батькам те, що вони можуть не зрозуміти. Розкажіть об’єктивно про здібності дитини, не забудьте знайти щось позитивне, адже якщо ви будете говорити лише про погане, то ваша розмова закінчиться ще гірше, ніж почалася. Покажіть дитячі зошити і прокоментуйте їх. Розкажіть, як оцінюєте роботи, чому саме так, на що батькам слід звернути увагу. Підкресліть, що ви — не противники, а союзники, одна команда, мета якої — дати дитині гарну освіту, підготувати її до життя, не забути про душевні якості.

/Files/images/28.gif

Найголовніша формула успіху — знання, як спілкуватися з людьми.
(Т. Рузвельт)
Найважче навчитися спільної мови. (А. Кумор)

Форми і стратегії завершення та вирішення конфліктів

  1. Помовчіть, зробивши паузу. Це допоможе вам обрати розумну тактику. Час допомагає забути те, що нас дратує.
  2. В конфліктних ситуаціях дуже часто хочеться постояти за себе і дати достойну відсіч. Тому ми так сильно переживаємо за те що говоримо чи робимо в подібних ситуаціях. Але якщо ви попали в таку ситуацію спробуйте скористатися порадою психолога Сильвії Бурстин «не відповідай одразу – краще почекати і подивитися що буде далі.
  3. Не грайте гру «Хто винен?» Конфлікт, як правило є результатом цілої серії подій. Це схоже на ефект доміно. В кінцевому результаті не можна винуватити тільки одну людину. Спочатку стається одне, потім друге, потім третє. В кінцевому результаті стається те що стається.
  4. Не піддавайтеся настрою іншої людини.
  5. Злість руйнує ваш розум. У стані злості неможливо конструктивно думати і шукати креативне рішення виходу із складної ситуації.
  6. Вчитель з медитації Норман Фішер стверджує: що б з нами не відбувалося, головною проблемою в конфліктних ситуаціях є наша злість. Вона створює хмару емоцій, яка заважає дати врівноважену і переконливу відповідь. Попрацюйте над собою: промедитуйте, зробіть гімнастику, прогуляйтеся на свіжому повітрі – дайте собі можливість відволіктися від проблеми. Робіть що завгодно, але перш ніж розбиратися з кимось, розберіться самі з собою.
  7. Не старайтеся зрозуміти дії іншої людини. Спитайте себе, якби інша людина спробувала зрозуміти про що ви зараз думаєте або чому ви робите зараз те що робите, наскільки близькими до правди були б його догадки? Ніхто крім вас не знає, що відбувається у вашій голові. Так навіщо старатися зрозуміти те про що думає твій співрозмовник? Скоріше всього ви будете неправі, а це значить, що ви надарма витратите час.
  8. Ваші думки це ще не факт. Наше тіло гостро переживає наші емоції – страх, напругу, тривогу чи стрес. Ми відчуваємо емоції на фізичному рівні і часто сприймаємо свої відчуття, як підтвердження того, що наші думки – це факт. « Невже я б почував себе так погано, якби не бук правий?» Тібетський вчитель Цокньі Рінпоче в ситуації, коли нас охоплює тривога, покаяння, страх чи злість, радить пам’ятати, що емоційний і фізичний стан, які ми переживаємо «реальні, але неправдиві»
  9. Як ви можете використати цю ситуацію для особистісного росту? Психолог Тара Бреч стверджує, що зациклюючись на злості , ображаючись на чиїсь слова чи дії, засуджуючи співрозмовника ми поповнюємо свій особистий запас страждань. Ситуація + наша реакція = страждання. Розбираючись зі своїми почуттями і запитуючи чому нас так сильно зачіпає та чи інша ситуація і що ці почуття говорять про нас самих – це чудовий час дізнатись про себе щось нове. Ситуація + роздуми + мисленєва присутність «тут і тепер» = внутрішній ріст.
  10. Ніколи не дозволяйте іншим збити себе з толку, навіть самому собі.
  11. Те що було, те минуло. Згадуючи про минуле ми часто стараємося зрозуміти , що можна було зробити інакше, щоб попередити конфлікт і його неприємні наслідки, але те що було вчора, воно залишається в минулому, а в минулому ми нічого змінити не можемо.
  12. Навчіться пробачати заради власного блага. Психолог Джек Корнфілд радить « Не вартує бути вірним своїм стражданням». Ми дуже вірні своїм переживанням і думкам про все погане, що з нами відбувалось. Так це було, так це жахливо, але невже це єдине, що формує вас як особистість? Ми пробачаємо інших заради того, щоб звільнитися від особистих страждань, перестати триматися за минуле і жити далі.
  13. Зробіть півтора хвилинну перерву. Щоб звільнити розум, потрібно розірвати хід своїх думок. Нейропсихіатр Ден Сігал стверджує, що «за 90 секунд емоція піднімається і спадає, як хвиля біля берега» Тому людині потрібно 90 секунд, щоб вийти з будь-якого стану. За 90 секунд спробуйте вдихнути і видихнути 15 разів – щоб не думати про людину або ситуацію, яка вас роздратувала. Це допоможе розірвати міцне коло – і разом з ним владу, яку мають над вами ваші негативні емоції
  14. Відповідайте кривднику добром.
  15. Пам’ятайте, що краще зосереджуватись не на грозі, а квітах, які з’являться завдяки їй.

/Files/images/28.gif

Психологічні вимоги до уроку через призму оновленої освіти

Дослідження, проведені психологами Гарвардського університету, показали, що успіх на 85% залежить від особистісних якостей, правильного вибору лінії поведінки, ілише на 15% визначається наявними знаннями

Психологічні вимоги до уроку:

1. Організувати й здійснити сприймання, усвідомлення, запам’ятовування та осмислення навчальної інформації.
2. Розвивати довільну й післядовільну увагу учнів, зосереджувати її на найскладніших і найвідповідальніших моментах (поняттях, правилах, законах).
3. Застосовувати мнемонічні прийоми (механічні й смислові) запам’ятовування під час занять, тренування вмінь на уроці, а також виконання домашніх завдань.
4. Сприяти розумовому вихованню та самовихованню особистості під час навчання.

Для підвищення мотивації до навчання:

- забезпечити в учнів відчуття просування вперед, переживання успіху в діяльності, для чого необхідно правильно підбирати рівень складності завдань і заслужено оцінювати результат діяльності, коментуючи їх;
- використовувати всі можливості навчального матеріалу для того, щоб зацікавити учнів, ставити проблеми, активізувати самостійне мислення;
- організовувати співробітництво учнів на уроці, взаємодопомогу, позитивне ставлення класу до предмета й навчання в цілому;
- самому правильно формувати стосунки з учнями, бути зацікавленим у їхніх успіхах, мати авторитет;
- бачити індивідуальність кожного учня, мотивувати кожного, спираючись на вже наявні в учня мотиви.

Для підвищення ефективності уроку:

1. Зробіть мету уроку метою учнів.

2. Формулюйте мету, орієнтуючись на потреби й інтереси учнів.

3. Серйозно ставтеся до організації уроку.

4. Орієнтуйте учнів на самооцінку діяльності.

5. Запитуйте в учня: «Ти задоволений результатом?», кажіть замість оцінки: «Ти добре впорався з роботою».

6. Якнайчастіше ставте учнів у ситуацію вибору.

7. Зробіть ситуацію успіху досяжною для кожного учня. Вибирайте такі завдання, під час виконання яких учні частіше досягають успіхів, ніж невдач.

8. Практикуйте роботу в групах, парах.

- Після вивчення складного матеріалу попросіть учнів перевірити себе в засвоєнні нового матеріалу, пояснюючи його одне одному.
- Пропонуйте дітям заздалегідь придумати питання для однокласників і ставити їх на уроці.
- Дозволяйте й підтримуйте роботу в парах за зразком «устигаючий і відстаючий учні».

9. Щоб запобігти порушенню дисципліни на уроці, створіть умови для підвищення якості знань учнів та їхньої самоповаги.

- Учіть позитивного ставлення до себе.
- Обговорюючи провину учня, говоріть тільки про те, що трапилося, не наклеюйте ярлика: «Ти, як завжди…»

10. Не підсилюйте напруження ситуації.

- Контролюйте свої негативні емоції.
- Не дозволяйте собі спалахів агресії, таких як лемент, приниження, сварка.
- Не обговорюйте ситуацію в стані збудження, дайте «охолонути» собі й учню.
- Проводьте час від часу загальні дискусії про порушення поведінки, щоб пояснити, що є прийнятним у певних ситуаціях, а що - ні.

11. Враховуйте вікові особливості учнів у розвитку їх особистості та пізнавальної сфери.

12. Не поважайте менше тих учнів, які мають низькі результати з вашого предмета. Може, їм просто не подобається та наука, яку ви викладаєте. Можливо, не мають часу на досягнення високих показників, бо беруть постійну участь у конкурсах і олімпіадах з інших предметів.

13. Якщо ви отримуєте задоволення від своїх уроків, стилю, - ви не дарма здійснюєте педагогічну діяльність.

Розклад уроків у Широківській ЗОШ І-ІІст

ПОРАДИ ВЧИТЕЛЮ ЩОДО ПІДТРИМКИ ДИСЦИПЛІНИ В КЛАСІ

«Наша праця, - писав В.Сухомлинський, - проходить у світі дитинства – от про що не можна забувати ні на хвилину. Потрібно знати цей світ, але і цього замало, потрібно вжитися у світ дитинства. У кожному вчителеві має сяяти і ніколи не згасати маленька іскорка дитинства, вона допомагає знаходити оптимальне рішення в безлічі педагогічних завдань, що він їх вирішує».

Дисципліна – це умови, засоби і результат виховання, вона потребує зустрічних зусиль.
Головною умовою дисциплінованої поведінки учнів є доброзичливі відносини між учителем і дітьми.
Дисципліну в класі багато в чому обумовлюють раніше нагромаджений досвід поведінки учнів, організованість класу, ставлення до навчання, предмета, вчителя, дотримання єдиних вимог до учня всіма вчителями, які працюють у класі, загального порядку, умов і традицій даної школи.
Хорошої поведінки діти не лише вчаться, а й запозичають її. Добре, якщо діти з перших днів перебування в школі засвоюють еталони поведінки: як входити і виходити з класу, як стояти біля дошки, звертатися до вчителя, вітатися тощо.
Часто за однакових умов в одному класі і в різних учителів дисципліна різна. Це свідчить про те, що багато залежить від рівня професіоналізму, майстерності, комплексу особистих якостей учителя.
При порушені дисципліни в конфліктних ситуаціях не слід поспішати звертатися на допомогу до адміністрації, батьків. Краще з’ясувати причину й встановити контакт із учнем самостійно.
Варто враховувати такі правила:
-Поводьтеся так, щоб учні відчували, що ви керуєте навчальним процесом, при цьому всіляко стимулюйте їхню активність;
-Не відволікайтеся на незначні порушення, моралізування. Урок має свої чіткі завдання, це не арена для з’ясування стосунків;
-Дотримуйтеся доброзичливого, мажорного тону, будьте уважні до кожного учня. Надавайте необхідну підтримку, відзначайте успіхи, створюйте життєрадісний, оптимістичний настрій у класі;
-Стежте за правильністю постави, проводьте фізкультхвилинки; не припускайте перевтоми учнів;
-Надавайте учням можливість частіше працювати у групах – це може бути стимулом до зайнятості кожного, хорошого настрою та поведінки.
-Створюйте умови, щоб важкі, слабкі діти мали змогу відчути себе лідерами;
-Не принижуйте учнів, не припускайте образ, сарказму. Гнів, дратівливість, імпульсивність не сприяють зміцненню дисципліни й авторитету вчителя;
-Будьте привітними, але враховуйте, що фамільярність може породити неповагу;
-Не виявляйте антипатії до важких учнів, сподіваючись від них поганої поведінки. Діти відчувають скептичне ставлення до них і часто поводяться згідно з вашими очікуваннями;
-Не припускайте появи «любимчиків», бо це створює зайві проблеми, ускладнює стосунки в колективі;
-Умійте керувати емоціями, знайте ціну кожному слову, тонові. Пам’ятаючи народну мудрість: «У ножа одне лезо, а в слова їх сотні», - не можна вимагати від дитини те, що під силу дорослому, будьте терплячими;
-Не соромтеся виявляти почуття гумору. Можна посміятися і над собою, не вважайте себе досконалістю. Але не можна висміювати учнів. Дітям імпонує веселий, спритний, оптимістичний учитель;
-Не забудьте привітати дитину з днем народження, надіслати похвальний лист батькам;
-Підтримуйте контакт із учнями поза уроками, на заняттях гуртка, позакласних заходах, спільних походах. Спілкуйтеся з дітьми на природі, вдома, у спільній трудовій діяльності.
Зміцнюйте зв’язки з батьками, намагайтеся отримати від них підтримку, але не сподівайтеся, що вони вирішать проблему з дисципліною у класі. Їх найбільше цікавлять успіхи своєї дитини. Виявляйте коректність у взаєминах із батьками. Постійна негативна інформація, скарги псують відносини, викликають недовіру до вчителя, його можливостей, здібностей навчати й виховувати дітей.
Досвід показує, що більшість конфліктних ситуацій породжується непогодженням учня, а часто й самих батьків, з оцінюванням. Причина в тім, що самооцінка, як правило, вища за оцінку, поставлену вчителем. Потрібен коментар відповіді, письмової роботи, а вчитель, як правило, обмежується лише виставлянням оцінки. Має місце суб’єктивний підхід, коли на оцінювання впливає поведінка, старанність і навіть ставлення до вчителя.
Простежується переоцінювання значущості контролю. Для багатьох учителів і учнів оцінка стала не засобом, а методом навчання. На уроках більше запитують, ніж навчають, перекладаючи важкість засвоєння нового матеріалу на домашню роботу. Це призводить до перевантаження, погіршення здоров'я дітей, неповаги до школи та вчителя. У книжці «100 порад учителеві» В. Сухомлинський пише:
- Ретельно розучуйте матеріал на уроці, не витрачайте багато часу на опитування, не оцінюйте того, чого ще не встигли навчити;
- Більш надійна та оцінка, що враховує відповіді на кількох уроках. Нехай учень знає, що ви за ним спостерігаєте і радієте його успіхам;
- Не ставте погану оцінку, якщо учень не засвоїв матеріал. Пригніченість, зневіра не сприяють активізації мислення. Стимулює навчання тільки успіх, допоможіть учневі його досягти;
- Ширше використовуйте словесне оцінювання судження, а не оцінки. Не виставляйте в журнал і в щоденник випадкові оцінки заради їхнього нагромадження. Більш доцільним є тематичний облік знань. Якщо велика частина учнів не впоралася з письмовою роботою, не варто виставляти оцінки в журнал;
- Заохочуйте взаємодопомогу між учнями, шефство над молодшими, роботу в групах, взаємонавчання та взаємоконтроль;
- Застосовуйте різнорівневу педагогічну підтримку, диференційовані, довгострокові домашні завдання. Шукайте можливість заохотити учня і за малі успіхи, вселити почуття впевненості, можливості досягнення успіху;
- Враховуйте природні можливості, стан здоров'я й умови життя дитини, оцінюючи її навчання, виховання і розвиток, пам’ятаючи народну мудрість: «Кому більше дається, з того й більше вимагається»;
- Відчуття провини – не самообвинувачення, а докори сумління, прагнення до самовдосконалення, порядності;
- Перш ніж засудити, завжди варто подумати, чи можна вибачити;
- Усвідомлення своєї провини – найперша умова виправлення;
- Потрібно виховувати в дітях совість і ясність розуму;
- Свобода – це право робити все, що законно і не шкодить іншим людям;
- Брак простоти і скромності – це брак розуму;










Драбівецький навчально-виховний комплекс    " загальноосвітня школа І-ІІІступенів-дошкільний навчальний заклад" у своїй діяльності керується нормативно-правовими актами:

1. Законами України:

Закон України "Про освіту".
Закон України "Про вищу освіту"
Закон України "Про загальну середню освіту"
Закон України "Про професійно-технічну освіту"
Закон України "Про дошкільну освіту"
Закон України "Про позашкільну освіту"
Наказ МОН молоді та спорту від 29.11.2011 р. № 1377 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.12.2003 № 847»
Державні будівельні норми. Будинки і споруди. Будинки та споруди навчальних закладів. ДБН В.2.2-3-97.

2. Указами Президента України:

- «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року» від 29.06.1995 р. № 489/95;
- «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні» від 20.03.2008 р. №244/2008.

3. Постановами Кабінету Міністрів України:

- «Державний стандарт початкової загальної освіти» від 16.11.2000 р. №1717;
- «Державний стандарт початкової загальної освіти» від 20.04.2011 р. №462;
- «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» від 23.11.2011 р. №1392;
- «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад» від 27.08.2010 р. N 778.
- Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року № 1547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 за № 157/26602

4. Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. №63 про затвердження Державних санітарних правил і норм 5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу».

5. Наказами Міністерства освіти і науки України

- «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів» від 07.04.2005 р. №204;
- «Про затвердження 12-бальної шкали оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти» від 04.09.2000 р. №428/48;
- «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників» від 06.10.2010 р. №930;
Наказ Міністерства № 1541 від 24.11. 2017 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.07.2017 №995
Лист МОН України від 07.06.2017 № 1/9-315 "Про структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів"
Наказ МОН України від 11.07.2017 № 1015 «Про внесення змін до деяких наказів МОН»
Наказ Міністерства № 572 від 10.06.2011 "Про Типові навчальні плани початкової школи" («зі змінами, внесеними наказом МОН від 11.07.2017 № 1015»)
Наказ Міністерства № 834 від 27.08. 2010 «Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню» зі змінами внесеними наказом МОН України від 29.05.2014 № 657, наказом МОН України від 11.07.2017 № 1015
Наказ Міністерства № 409 від 03.04.2012 "Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня" зі змінами внесеними наказом МОН України від 29.05.2014 № 664, наказом МОН України від 12.12.2014 № 1465, наказом МОН України від 11.07.2017 № 1015

- "Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників" від 08.08.2013 № 1135

- «Про затвердження Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів» від 20.07.2004 №601;

- «Щодо обов’язкової ділової документації»

- «Про проведення експертизи та громадського обговорення типових навчальних планів та навчальних програм для початкової школи» від 05.11.2014 № 1275
- «Про розвантаження навчальних програм для учнів 5 – 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» від 06.02.2015 № 100Після громадського обговорення та розгляду Колегією Міністерства зміни до програм були затверджені наказами МОН:
- 1) № 149 від 22.12.2014 «Про затвердження змін до навчальних програм для 4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» з української мови, літературного читання, математики, природознавства, «Я у світі», інформатики, російської мови для шкіл з російською мовою навчання, української мови для шкіл з навчанням російською мовою;
- 2) № 584 від 29.05.2015 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» з української мови, літературного читання, математики, природознавства, «Я у світі», інформатики, російської мови для шкіл з російською мовою навчання, української мови для шкіл з навчанням російською мовою;
- 3) № 585 від 29.05.2015 «Про затвердження змін до навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня»
- «Про затвердження Порядку державної атестаційної загальноосвітніх дошкільних та позашкільних навчальних закладів» від 24 липня 2001 №553;
- «Про затвердження Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурсів фахової майстерності» від 18.08.1998 р. №305;
- «Про затвердження Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності» від 07.11.2000 р. №522;
- «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України» від 03.05.1999 р. №127;
- «Про затвердження Положення про бібліотеку загальноосвітніх навчальних закладів» від 14.05.1999р. №139;
- Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту «Про підготовку та організований початок 2015/2016 навчального року в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах» від 12.08.2015 №872
Переліком навчальних програм,рекомендованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту для використання в початкових класах і основній школі у загальноосвітніх навчальних закладах:
- Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою. 1-4 класи (зі змінами)
- Типовими навчальними планами, затвердженими наказом Міністерства освіти, молоді та спорту від 03.04.2012 №409 «Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня» (зі змінами)

6. Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів

Типові навчальні плани на 2017-2018 навчальний рік

Для загальноосвітніх навчальних закладів
  • НаказМОНУ від 07.08.15 № 855 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів»
  • Наказ Міністерства № 572 від 10.06.2011 "Про Типові навчальні плани початкової школи"(для 1-4 класів)
    • Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.04.2014 №460 "Про внесення змін до додатків 1-7 до наказу Міністерства освіти і науки України від 10.06.2011 №572"(зміна назви предмета "Сходинки до інформатики")
  • Наказ Міністерства №409 від 03.04.2012"Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня"зі змінами внесеними наказом МОН України від 29.05.2014 № 664, наказом МОН України від 12.12.2014 № 1465, наказом від 07.08.2015 №855(для 5-9класу)
    • наказ МОНУ від 08.03.2015 №518(зміна назви предмета«Світова література» змінено на «Зарубіжна література»
    • наказ Міністерства №1465 від 12.12.2014 «Про внесення змін до додатків 1-13 до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.04.2012 № 409»(зміна кількості годин алгебра, геометрія 7 клас)
    • наказ МОН України від 07.08.2015 № 855 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів»
- для 1-4 класів - за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОНмолодьспорту України від 10.06.2011 № 572 із змінами згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2014 № 460;
- для 5-8-х класів - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів II ступеня, затвердженими наказом МОНмолодьспорту України від 03.04.2012 № 409 (в редакції наказу МОН України від 29.05.2014 № 664) із змінами згідно з наказом МОН України від 12.12.2014 № 1465;
- для 9-го класу - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом МОН України від 23.02.2004 № 132, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 05.02.2009 № 66;

7. Нормативною базою з питань зовнішнього незалежного оцінювання.

8. Іншими актами законодавства в галузі освіти у тому числі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

9. Організація навчально – виховного процесу.

Уся навчально – виховна робота НВК організована згідно:

− річного плану роботи НВК;
− перспективного плану роботи НВК;
− планів виховної роботи класних керівників;
− плану роботи бібліотеки;
− планів роботи шкільних МО;
− планів гурткової роботи з учнями;
− календарно – тематичного планування вчителів – предметників;
− Статуту НВК

10. Діяльність школи будується на принципах доступності, гуманізму, демократизму, незалежно від громадських, політичних і релігійних об’єднань, рівності умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку, органічного зв’язку з національною історією, культурою, традиціями, диференціації змісту і форм освіти, науковості, розвиваючого характеру навчання, гнучкості і прогностичності, єдності і наступності, безперервності і різноманітності.



Немає коментарів:

Дописати коментар